Як підібрати котел

Як вибрати твердопаливний котел

Правильний підбір потужності твердопаливного котла — це гарантія його максимально ефективної роботи, забезпечення необхідного для комфорту тепла і економія палива.

Кроки, що наведені в статті, а також приклад розрахунку допоможуть вам правильно вибрати оптимальну потужність котла, який гарантує стабільну роботу опалювальної системи, забезпечить будинок теплом і гарячою водою.

Що необхідно врахувати:

 • Площа приміщення, що опалюється.
 • Об’єм і тепловтрати приміщення.
 • Тип опалювальної системи.
 • Наявність бойлера непрямого нагріву.
 • Вид палива, який ви плануєте використовувати.
 • Орієнтовний час горіння на одному завантаженні палива й інші фактори.

Як вибрати котел на твердому паливі

Щоб підібрати оптимальну потужність котла, необхідно врахувати відразу декілька факторів

 • Вибираючи потужність котла, необхідно враховувати площу і об’єм приміщення. Беремо до уваги той факт, що для 10 квадратних метрів при висоті стелі від 2,5 до 3 метрів для нормально утепленого будинку знадобиться приблизно 1 кВт потужності. Для старих будинків, де тепловтрати зазвичай великі, цей показник може бути 2-5 кВт на 10 квадратних метрів, а для сучасних будинків, які добре теплоізольовані та побудовані за сучасними енергозберігаючими технологіями, потужність може бути 0,2-0,5 кВт на 10 квадратних метрів.
 • Враховуємо тип вже існуючої й планованої системи опалення, яка може бути відкритого або закритого типу, циркуляція може бути гравітаційною (природним шляхом) або примусовою. Якщо система відкритого типу, то базову потужність котла слід збільшити на 5-15%. Також слід враховувати обсяг теплоносія в системі опалення, він не повинен перевищувати об’єм котла більш ніж у 3 рази (за умови роботи без акумулюючого бака), якщо ж обсяг теплоносія буде великим, то слід зробити вибір на користь котла з більшою потужністю.
 • Слід звернути увагу на додаткові витрати енергії. Якщо буде встановлений бойлер непрямого нагріву, то на кожні 100 л води в ньому слід додати 10% до базової потужності котла. Якщо ж будинок обладнаний системою теплої підлоги, додаємо 15% до базової потужності. У разі, якщо котел встановлений в неутепленному і неопалювальному приміщенні, то додати слід ще від 3 до 5%.
 • Потрібно враховувати мінімальну зимову температуру регіону. На випадок особливо низьких температур до базової потужності котла слід додати ще 5-15%. Це дасть можливість використовувати його при номінальних навантаженнях, що буде гарантом стабільної і тривалої роботи.

Тип палива

Також одним з важливих факторів, які слід враховувати при використанні котла на твердому паливі, є вид палива, що є найбільш доступним для регіону, де буде встановлений котел. Для спалювання великокускового палива слід вибирати котел з більш місткою камерою для завантаження.

Пропонуємо розглянути приклад розрахунку потужності котла «Kotlant» на простому прикладі

Житловий будинок загальною площею 180 м² при висоті стелі 2,7 м обладнаний гравітаційної опалювальною системою з об’ємом води приблизно 200 л. У будинку встановлені сучасні вікна і двері, а також утеплені зовнішні стіни. Для нагріву води планується наявність додаткового бака на 100 л, вода буде використовуватися в побуті щодня. Також працює система теплих підлог. Паливо — змішане. Котел буде встановлюватися в теплому приміщенні.

Розрахунок:

 • базова потужність 18 кВт;
 • додаємо 5% потужності, тобто 0,9 кВт на те, що система відкрита;
 • 10% потужності, а саме 1,8 кВт для бака нагріву води;
 • запас потужності на випадок великих морозів 5%, що дорівнює 0,9 кВт;
 • тепла підлога вимагає ще 15% до базової потужності, що становить 2,7 кВт.

Підсумок:                              

18 + 0,9 + 1,8 + 2,7 = 24,3 кВт

Отже, виходить, що найоптимальнішим для нашого будинку буде котел «Kotlant» потужністю в 24 кВт. Цей приклад базується на середньостатистичних показниках. Ми рекомендуємо проводити розрахунки з урахуванням конкретної системи опалення та тепловтрат будинку. При цьому не варто купувати котел із завищеною потужністю, це призводить до зниження ефективності роботи опалювальної системи в цілому.

Якщо вам потрібні допомога і консультації від фахівців компанії «Біо-капітал», або у вас виникли питання щодо експлуатації, або щодо обслуговування твердопаливних котлів, ви можете зателефонувати за вказаними на сайті номерами телефонів або написати лист на наш e-mail, з питанням або описом проблеми.

Фахівці компанії «Біо-капітал» завжди раді допомогти! Ми зацікавлені в просуванні нашої продукції, а це напряму залежить від якості нашої спільної роботи і обслуговування обладнання Вами, кінцевим споживачем.

ЗАКАЗАТИ

Спасибо за Вашу заявку!